Reklama
Reklama

Poznań dostaje pieniądze z Polskiego Ładu na remont trasy PST. O jaki remont chodzi?

Wymiana sieci trakcyjnej na trasie PST kilka lat temu | fot. Włodzimierz Hoppel

Już w poniedziałek pisaliśmy, że 25,5 miliona złotych otrzyma Poznań na przeprowadzenie remontu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

Jak podaje Radio Poznań, remont ma być podzielony na 3 etapy, a dofinansowanie z rządu dotyczy etapu drugiego obejmującego odcinek pomiędzy przystankami Słowiańska i Szymanowskiego. W ramach prac wymienione tu mają zostać tory tramwajowe. Szacuje się, że może to kosztować około 30 mln złotych.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Nie wiadomo jeszcze, kiedy inwestycja miałaby zostać przeprowadzona. Radio Poznań nieoficjalnie ustaliło, że roboty mogą się odbyć w przyszłoroczne wakacje. Wówczas trasa PST będzie wyłączona z ruchu.

Jeszcze więcej niewiadomych jest w przypadku dwóch pozostałych etapów prac na trasie PST. Nie wiadomo ile miałyby kosztować i kiedy miałyby się odbyć.

Przypomnijmy, że w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Poznań otrzyma pieniądze nie tylko na remont PST, ale też na budowę Kładki Berdychowskiej. Na tę drugą inwestycję dostanie 95 mln złotych. - Ja mogę tylko powiedzieć, że te pierwsze decyzje wyglądają całkiem dobrze, przynajmniej z perspektywy Poznania. Środki przyznane na most pieszo-rowerowy i remont PST to są bardzo istotne inwestycje z punktu widzenia komfortu życia mieszkańców - skomentował na antenie WTK Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Nie zabrakło też podziękowań dla parlamentarzystów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro