Reklama

Kochane Babcie

Dziś obchodzimy Dzień Babci. Gdy jesteśmy małymi szkrabami, to właśnie babcie nas rozpieszczają ulubionymi ciasteczkami i wspaniałymi przetworami. Babcia i jej dom kojarzą nam się z błogim dzieciństwem i zapachami potraw unoszącymi się w całym domu. Pamiętaj, by złożyć Jej życzenia!

Dzieci od najmłodszych lat uczą się składać życzenia i robić laurki specjalnie dla dziadków. Dziś w przedszkolach odbywają się huczne obchody Dnia Babci. Maluchy nauczyły się wierszyków, przygotowały przedstawieniai piosenki. Wszystko po to, by odwdzięczyć się babciom za opiekę, troskę i... rozpieszczanie.

Moje babciesą najlepsze na świecie! - mówi 5-letnia Ewa. Dzieci przekrzykują się. Wszystkie uważają, że to właśnie ich babcie są najwspanialsze i najukochańsze. Trudno się im dziwić. Babcie bardzo często spędzają z maluchami więcej czasu niż rodzice, którzy pochłonięci są pracą. To "babusie", "baby", "bunie" troszczą się o wnuki.

Gdy dorastamy, nasz kontakt z babciami jest coraz bardziej ograniczony. Ukochane babusie mają mniejszy wpływ na nasze życie, a my wpadamy w pęd nauki i kariery.

Warto pamiętać o babci, bo niestety nikt nie jest wieczny.Odwiedzajmy je, rozpieszczajmy i dbajmy o nie, gdyż kiedyś może ich zabraknąć. Wtedy pozostanie nam tylko wspominać cudowne ciasteczka i jedyne w swoim rodzaju rosołki.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro