Reklama
Reklama

Policjanci wyjaśnili sprawę tajemniczego zgonu mężczyzny przy Parku Wilsona

Eksperyment procesowy z września | fot. Czytelnik
Eksperyment procesowy z września | fot. Czytelnik

Ciało mężczyzny znaleziono w nocy z 8 na 9 maja.

Już w maju pisaliśmy o sprawie. Przy Parku Wilsona ujawniono wówczas ciało. Zatrzymano w związku z tym nietrzeźwego mężczyznę, którego podejrzewano o to, że mógł mieć związek ze sprawą. W połowie września pisaliśmy natomiast o eksperymencie procesowym, który przeprowadzono przy wejściu do Parku Wilsona od strony ulicy Głogowskiej. Pojawiło się tam sporo policji.

W poniedziałek policja zdradza szczegóły. - Po kilku miesiącach pracy policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego z poznańskiej komendy wracają do sprawy znalezienia zwłok mężczyzny przed parkiem Wilsona w Poznaniu - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji. - W nocy z 8 na 9 maja pracownik monitoringu miejskiego zauważył na kamerze, dwie osoby leżące na chodniku przed bramą parku w Poznaniu. Natychmiast zawiadomił o tym zdarzeniu służby. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że jeden z mężczyzn już nie żyje, a drugi został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy - dodaje.

Okazało się, że zmarły mężczyzna miał 40 lat. Policjanci musieli odtworzyć przebieg zdarzeń. - Zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu. Szczegółowo przejrzeli materiał, który pozwolił na ustalenie wstępnej wersji wydarzeń. Okazało się, że w tym miejscu doszło do bójki grupy nieznanych osób.

Konieczne było ustalenie tożsamości uczestników zajścia. Ostatecznie wytypowano 10 osób, które podejrzewano, że mogą być związane z tym przestępstwem. - We współpracy z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej Poznań - Grunwald prowadzącym to śledztwo i na postawie wydanego postanowienia, 14 września policjanci zatrzymali siedem osób. Kolejne trzy zostały zatrzymane we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej pięć dni później na poznańskim lotnisku - relacjonuje Mróz.

- Wszystkie osoby zostały przesłuchane, a policjanci próbując ustalić historię śmierci mężczyzny, wykonali na miejscu przestępstwa eksperyment procesowy. Jak wynika z zebranego przez śledczych materiału dowodowego w bójce, której efektem była śmierć jednego z mężczyzn, brały udział cztery osoby.

Zatrzymani to poznaniacy w wieku 23, 24 i 38 lat. Postawiono im już zarzuty udziału w bójce, w wyniku której śmierć poniósł człowiek. Zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro