Reklama
Reklama

Era dla inżyniera

20 stycznia na Politechnice Poznańskiej odbyła się konferencja - Era Inżyniera. Przekonywano, że największą szansę na sukces w przyszłości mają absolwenci kierunków technicznych. Nie był to jedyny punkt konferencji - promowano też najnowsze kierunki oferowane przez Politechnikę - energetykę i mechatronikę.

Zwiększona liczba zajęć z matematyki, fizyki i informatyki ma zapewnić doskonały start studentom kierunków technicznych. Zgodni w tym stwierdzeniu są przedstawiciele Politechniki i Ministerstwa Oświaty. Już za kilka miesięcy mamy poznać wyniki badań prowadzonych przez Ministerstwo, które wykażą, jakie zawody i kierunki będą najpotrzebniejsze w ciągu najbliższych lat.

Mechatronika i energetyka są najnowszymi kierunkami studiów oferowanymi przez PP. Dlaczego zdecydowano się właśnie na te, a nie inne profile? Przeprowadzono badania rynku pracy. Politechnika Poznańska chce, by jej oferta edukacyjna dostosowana była do wielkopolskiego rynku pracy. Jak dotąd się to udaje.

Politechnika nie jest jedyną uczelnią, która stawia na rozwój kierunków technicznych. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza równieżtworzy nową ofertę edukacyjną dla umysłów ścisłych.

Rozszerzanie oferty uczelni wyższych możliwe jest dzięki funduszom zewnętrznym. Najwięcej pieniędzy na rozwój nauczania technicznego przeznacza każdego roku Unia Europejska.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
22.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro