Reklama
Reklama

Na trasie Poznań - Kórnik wciąż utrudnienia spowodowane remontem. Do kiedy potrwają?

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

8 października GDDKiA ogłosiło, że prace zbliżają się do finału, ale kierowcy narzekają, że remont wciąż mocno komplikuje ich życie.

- 12 października, zmieni się organizacja ruchu na S11 Krzesiny - Kórnik Północ. Kierowcy będą mogli już korzystać z obecnie zamkniętych odcinków trasy oraz węzłów. Tym samym remont ponad 12-kilometrowego odcinka S11 zbliża się do finału. Wykonawcy pozostały ostatnie prace przy oznakowaniu poziomym i uszorstnieniu fragmentów nawierzchni - informowała 8 października Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

I rzeczywiście, po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu trasa została "odblokowana", a kierowcy odetchnęli. Ale dosłownie na chwilę. - Niedawno pisaliście o zakończeniu remontu trasy S11 od A2 do Kórnika. Drogę udostępniono na jeden dzień po ukazaniu się artykułu na epoznan.pl i z powrotem są prowadzone prace i zwężenia jezdni, co prowadzi do olbrzymich korków. Napiszcie kiedy prace faktycznie się zakończą, a nie trąbcie sukcesu przed terminem - pisze nasz Czytelnik.

Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA tłumaczy, że nikt nie informował o zakończeniu prac. - Podawaliśmy, że kierowcy będą mogli korzystać z zamkniętych odcinków tras i węzłów, ale wykonawca wciąż będzie tu prowadzić prace związane z malowaniem oznakowania i uszorstnieniem nawierzchni - mówi. - To cały czas jest plac budowy, a kierowcy muszą dostosować prędkość do warunków na trasie - dodaje.

Kiedy prace mają się więc zakończyć? - Umowny termin to połowa listopada. Wykonawca robi wszystko, by prace przeprowadzić sprawnie, ale przede wszystkim bezpiecznie i tak, jak my chcemy, a więc z dbałością o jakość. To jest droga ekspresowa i nie chcemy jej wkrótce remontować ponownie - kończy.

Czy rzeczywiście w połowie listopada remont się zakończy? Miejmy nadzieję, że tak. Oby planów nie pokrzyżowała pogoda.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro