Reklama
Reklama

Silny wiatr w Wielkopolsce: zerwane linie energetyczne. Kilkadziesiąt tys. odbiorców bez prądu

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Enea Operator
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Enea Operator

Nawałnica, która przechodzi przez Wielkopolskę między innymi pozrywała linie energetyczne.

Silny wiatr zgodnie z zapowiedziami pojawił się na terenie Wielkopolski w czwartek. Wichura między innymi uszkodziła linie energetyczne. W Wielkopolsce według danych tylko do godziny 14:00 prądu nie ma około 50 tysięcy odbiorców.

Najgorzej sytuacja wygląda w okolicach Leszna, Gniezna, Wrześni i kościana - mówi nam Danuta Tabaka z Enea Operator. W Poznaniu to około 800 odbiorców. Nasze służby cały czas działają. Na razie nie wiadomo jak długo może potrwać usuwanie awarii - dodaje.


 • Aktualizacja
  czwartek, 21.10.2021 r., godz. 18.57
  Aktualizacja
  czwartek, 21.10.2021 r., godz. 18.57
  Jak przekazał nam Mateusz Gościniak z Enea Operator obecnie na terenie Wielkopolski około 59 tys. odbiorców nie ma prądu. Najgorzej sytuacja wygląda na obszarze wrzesińskim i leszczyńskim, gdzie bez prądu jest po 14 tys. odbiorców. W Poznaniu występują drobne awarie, które jak zapewnia rzecznik usuwane są na bieżąco. Docierają do nas też informacje od Czytelników, że trudno dodzwonić się na numer alarmowy 991. Jak wyjaśnia przedstawiciel Enea Operator spowodowane jest to ilością zgłoszeń i apeluje, by w pierwszej kolejności zgłaszać te najważniejsze awarie zagrażające zdrowiu i życiu. Zapewnia też, że służby robią wszystko, by jak najszybciej uporać się z problemami.
 • Aktualizacja
  czwartek, 21.10.2021 r., godz. 21.09
  Aktualizacja
  czwartek, 21.10.2021 r., godz. 21.09
  Według najnowszych informacji w Wielkopolsce obecnie 22 tysiące odbiorców nie ma prądu. Awarie są sukcesywnie usuwane. Najgorzej sytuacja niezmiennie wygląda na obszarze leszczyńskim, podobnie jest obecnie na obszarze chodzieskim. Jak przekazał nam Mateusz Gościniak z Enea Operator służby cały czas intensywnie pracują.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro