Reklama
Reklama

Równają "dziki" teren pomiędzy Milczańską i Inflancką. Wiemy, co tu powstanie

fot. Joanna
fot. Joanna

Prace prowadzone są od kilku dni i zaniepokoiły naszą Czytelniczkę.

- Od kilku dni na dzikim terenie zielonym pomiędzy działkami Milczańska 22 a Inflancka 20 trwają jakieś prace ciężkim sprzętem - część dziko rosnących roślin została wykoszona, teraz jeżdżą 2 koparki - pisze Joanna. - Jeszcze niedawno w trakcie budowy osiedla Malta Nowa 2 nie było zgody na zmiany przeznaczenia tego terenu - na fragmencie deweloper chciał zrobić drogę dojazdową do bloków. Czy coś się zmieniło? Czy ktoś znów pozbawi mieszkańców Rataj tych resztek zieleni, które nam zostały, czy może wręcz przeciwnie, zostanie on w końcu zagospodarowany na park - pyta.

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców. Inwestor, który wybudował osiedle Malta Nowa 2, w listopadzie planuje tu posadzenie lasu kieszonkowego. Będzie to pierwszy tego typu las w Polsce. Jak udało nam się ustalić, sadzenie drzew planowane jest na drugą połowę listopada i będą w nim mogli wziąć udział mieszkańcy okolicy. - Na przestrzeni około 450 metrów kwadratowych pojawi się około 1500 drzew i krzewów rodzimych gatunków - mówi nam Tomasz Makowski z UWI Inwestycje.

- W skrócie lasy kieszonkowe zwane również mikrolasami to nic innego, jak gęsty zagajnik rosnący na niewielkiej powierzchni. To teren o dużej aktywności biologicznej, której sprzyja różnorodność roślinności - informuje UWI. - Mikrolasy są receptą na upały - zatrzymują wodę w mieście i sprzyjają środowisku naturalnemu, a także tłumią miejskie hałasy, nawet o 10 decybeli. To idealna recepta na postępującą tzw. betonozę, której skutkiem jest odczuwalny wzrost temperatury w miastach oraz problem lokalnych podtopień i powodzi - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
32.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro