Reklama
Reklama

Moderusy Gamma zaparowane przy niewielkim deszczu. "Dlaczego producent tego nie naprawił?"

fot. Czytelnik / archiwum
fot. Czytelnik / archiwum

Na problem zwracają uwagę Czytelnicy.

- Chciałem zwrócić uwagę na skandaliczny stan rzekomo nowoczesnych tramwajów Moderus Gamma. Dlaczego już przy niewielkim deszczu wszystkie okna w tym tramwaju są całkowicie zaparowane? To jest skandal, że miasto zakupiło takie pojazdy, które najwyraźniej mają jakąś usterkę (i tak chyba było od samego początku ich użytkowania). Kto odpowiadał za ich odbiór i dlaczego producent tego nie naprawił? Pasażer nie może dojrzeć, czy wysiada na odpowiednim przystanku (a czasami komunikaty z głośników nie zgadzają się z faktycznym przystankiem). Tak wygląda poznańskie know how w praktyce - dopytuje Henryk.

Podobny problem miała w ostatnich dniach Kamila. - W ostatni piątek przyjechałam służbowo do Poznania, a ze względu na to, że nie byłam tu już kilka ładnych lat, to chciałam po pracy pospacerować i obejrzeć trochę miasta. Niestety, deszcz zniweczył moje plany, więc pomyślałam, że wsiądę w tramwaj i z tej perspektywy pooglądam jak obecnie wygląda Poznań. Niestety doszło do czegoś dziwnego. Mianowicie szyby w całym tramwaju były całkowicie... zaparowane i nic nie było widać. W rezultacie zobaczyłam niewiele z Waszego miasta. Domyślam się, że to przez deszcz, ale mimo wszystko było to dla mnie zastanawiające, bo w żadnym innym mieście nie spotkałam się z czymś takim, a regularnie podróżuje komunikacją publiczną. Czy to norma w poznańskich tramwajach - pyta Kamila.

O problemie parujących szyb w Moderusach Gamma pisaliśmy już w grudniu 2019 roku. Wówczas okazało się, że wszystkiemu winna jest niewystarczająca wentylacja wnętrz pojazdu. Zapowiedziano, że w oprogramowaniu wprowadzone zostaną zmiany, które prawdopodobnie wyeliminują problem. Niestety, nie wyeliminowały.

- Prace związane z oprogramowaniem odpowiadającym za działanie wentylacji w Moderusach Gamma zostały przeprowadzone, jednak - z uwagi na to, że MPK Poznań nie jest zadowolone z efektów - działania są kontynuowane. Spółka na bieżąco współpracuje w tym zakresie z producentem tramwajów - zapewnia Agnieszka Smogulecka z MPK Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro