Reklama
Reklama

"Babka od histy" i "Biologia z Blondynką" najlepszymi nauczycielkami w Wielkopolsce

Nauczycielki roku | fot. UMWW
Nauczycielki roku | fot. UMWW

Nie były jedynymi wyróżnionymi.

W środę odbyła się gala podsumowująca konkursy o tytuł Wielkopolska Szkoła Roku oraz Wielkopolski Nauczyciel Roku. W przypadku nauczycieli zwyciężyły dwie nauczycielki - Agnieszka Jankowiak-Maik z III LO im. św. Jana Kantego w Poznaniu znana szerzej jako "Babka od histy" oraz Joanna Gadomska z ZSE-U im. Chopina w Żychlinie znana jako prowadząca profil "Biologia z Blondynką" na FB. Panie mogą się pochwalić ponad 17 000 obserwujących na Facebooku. Nauczycielki dostały w nagrodę po 10 000 złotych. Laureaci, a było ich czterech, otrzymali po 7,5 tysiąca złotych, a wyróżnieni (5 osób) po 5000 złotych.

- Na naszych barkach spoczywa wielka odpowiedzialność. Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla mądra i odważna Malala powiedziała, że jedna książka, jeden długopis, jeden nauczyciel, mogą zmienić świat. I państwo każdego dnia to robicie. W gruncie rzeczy jesteśmy do siebie podobni - wykonujemy każdego dnia ciężką, trudną i piękną pracę dla naszych dzieciaków. Dedykuję tę nagrodę naszym uczniom i uczennicom - mówiła Agnieszka Jankowiak-Maik, nagrodzona nauczycielka, znana jako "Babka od histy".

Wielkopolską Szkołą Roku zostały Zespół Szkół Rolniczych im. H. Dąbrowskiego w Środzie Wielkopolskiej i Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Janusza Korczaka w Poznaniu. Placówkom przekazano po 20 tysięcy złotych. Dodatkowo cztery szkoły zostały laureatami konkursu (nagrody po 10 tysięcy złotych), a pięć szkół wyróżniono (nagroda po 7,5 tysiąca złotych).

Nagrody i wyróżnienia wręczyli marszałek Marek Woźniak oraz Paulina Stochniałek z zarządu województwa. - Przypomnijmy, że w tej edycji wpłynęło łącznie 171 wniosków, z czego 92 wnioski w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i 79 wnioski w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku - wyjaśnia Anna Parzyńska-Paschke z Urzędu Marszałkowskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro