Reklama
Reklama

Nowość przy placu zabaw w Starym Korycie Warty: powstały gry podwórkowe z masy termoplastycznej

fot. ZZM
fot. ZZM

Z pewnością przyciągną wielu mieszkańców, nie tylko dzieci.

- Mamy nadzieję, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu, również w sezonie jesiennym, będzie jeszcze przyjemniejsze, a gry posłużą kreowaniu własnych zabaw, edukacji i ćwiczeniu koordynacji fizycznej nie tylko u dzieciaków - informuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu. - Pograć można w klasy i guziki, a także w trochę już zapomniane kapsle, jak również przejść labirynt. Zadanie w części sfinansowano z budżetu Rady Osiedla Stare Miasto - dodaje.

Jak grać w poszczególne gry?

Gra w Guziki: zasady jak w Grze w klasy, ale równocześnie grać mogą 2 lub 3 drużyny. Zaczyna się od rzucenia kamienia lub patyczka na pole z jedną kropką. Następnie na jednej nodze skacze się po kolejnych guzikach, by dotrzeć do centrum - żółtego guzika. Wracając zabiera się kamyk lub patyk z pola, na którym leży i przeskakuje się to pole. Następnie rzuca się kamień lub patyk na kolejne pola i powtarza cykl.

Gra w klasy: podobnie jak wyżej.

Tor do Gry w kapsle: Gra polega na tym, że zawodnicy pstrykają na zmianę swoje kapsle, najpierw podczas eliminacji, a później w biegu finałowym. W każdej kolejce gracz ma po trzy pstryknięcia swoim kapslem. Wylot kapsla za trasę lub wypchnięcie przeciwnika powoduje automatyczny powrót na start lub ostatnio przekroczonej lotnej premii. Zderzenia, które nie skończą się poza trasą, są akceptowalne. Wygrywa ten, kto pierwszy swoim kapslem pokona wyznaczoną trasę - informuje ZZM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro