Reklama
Reklama

Awaryjny transfer Warty Poznań: Dawid Szymonowicz piłkarzem Zielonych

fot. Klaudia Berda / Warta Poznań
fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Warta Poznań reaguje na kontuzję Aleksa Ławniczaka.

Środkowy obrońca musiał przejść zabieg kolana, który najpewniej wykluczy go z gry do końca rundy. W tej sytuacji trener Piotr Tworek pozostał z dwoma doświadczonymi stoperami, więc każda kolejna kontuzja lub pauza za kartki oznaczałaby kłopoty. Stąd pomysł na zakontraktowanie Dawida Szymonowicza, który od końca sierpnia, po rozwiązaniu umowy z Jagiellonią Białystok, pozostawał bez zatrudnienia. Dzięki temu można zgłosić go do gry poza oknem transferowym.

- Zdecydowaliśmy się na podpisanie kontraktu z Dawidem Szymonowiczem, ponieważ dwóch naszych środkowych obrońców, Aleks Ławniczak i Wiktor Pleśnierowicz leczy obecnie kontuzje. Traktujemy ten transfer trochę w stylu angielskiego wypożyczenia, w trakcie sezonu, poza okienkiem transferowym. Wierzymy w to, że przez dwa miesiące gry w tym roku Dawid pomoże drużynie - powiedział dyrektor sportowy Warty Poznań, Radosław Mozyrko.

- Dawid trenował z nami w przerwie na kadrę. Chodziło o to, żeby mógł bliżej poznać, jak klub funkcjonuje od środka. Niewątpliwie był to też cenny czas dla zawodnika, który mógł ćwiczyć z zespołem ligowym w momencie, gdy szuka nowego klubu. To środkowy obrońca, który dobrze czuje się w zadaniach defensywnych i ma doświadczenie na poziomie Ekstraklasy zdobyte podczas gry w kilku klubach z najwyższej ligi. Dawid może też grać jako defensywny pomocnik, a w przeszłości występował również jako prawy obrońca. Jest walecznym, charakternym zawodnikiem z pozytywną energią poza boiskiem - dodał.

26-latek podpisał umowę ważną do czerwca 2022 roku, zawierającą klauzulę przedłużenia o 12 miesięcy. W swojej karierze zaliczył on 59 występów na boiskach ekstraklasy i 76 na jej zapleczu. Przez kilka miesięcy występował też na Słowacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro