Reklama

Policjanci i funkcjonariusze SOK sprawdzali, czy pasażerowie pociągu mają maseczki

fot. kpp wą
fot. kpp wą

Celem działań była weryfikacja stosowania się podróżnych do nałożonych obostrzeń sanitarnych.

Funkcjonariusze policji i Straży Ochrony Kolei w poniedziałek prowadzili działania w składach szynobusów kursujących na linii Gołańcz - Skoki.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Takie działania mają przypomnieć, że stan epidemii wciąż obowiązuje i powinno stosować się do nałożonego rygoru sanitarnego w trosce o zdrowie osób, zwłaszcza przewlekle chorych i starszych, dla których COVID-19 może okazać się śmiertelną chorobą - relacjonuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu.

Mundurowi dokonywali kontroli osób podczas przejazdu szynobusu. Jak zdarzyło się, że osoba nie posiadała wymaganej maseczki, wówczas otrzymała ją od funkcjonariusza SOK. Wyniki działań napawają optymizmem, gdyż po kontroli kilku składów policjanci ujawnili trzy osoby nie stosujące się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Wobec każdej policjanci przeprowadzili postępowanie stosując pouczenie - dodaje.

Jak dodaje rzecznik poniedziałkowe działania były pierwszymi o takim charakterze przeprowadzonymi we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei i już zapowiada, że w najbliższym czasie kontrola zostanie przeprowadzona ponownie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro