Reklama
Reklama

Nowa era Skorpionów? Zespół ma wzmocnić kilku mocnych zawodników

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Trwa budowa składu PSŻ Poznań na sezon 2022.

Do końca października prezesem klubu formalnie pozostanie Arkadiusz Ładziński, ale będzie to tylko formalna zmiana, bo rzeczywista już się dokonała. 1 listopada oficjalnie obowiązki przejmie nowy zarząd w osobach Marcina Czaińskiego, Jakuba Kozaczyka i Tomasza Tasiemskiego. Choć wspomniane trio na razie zachowuje milczenie, a szczegóły dotyczące m.in. nazwy drużyny poznamy za kilka tygodni, to nieoficjalne rozmowy z zawodnikami toczą się od pewnego czasu.

Jak podał portal Interia, osiągnięto już porozumienie z Aleksandrem Łoktajewem, Kacprem Gomólskim, Władimirem Borodulinem i Kevinem Fajferem. Wszyscy w sezonie 2021 rywalizowali w I lidze, a Łoktajew i Gomólski osiągnęli średnie przekraczające 1,8 punktu na bieg. Ponadto w klubie zostaną Robert Chmiel i Jonas Seifert-Salk.

Tak skonstruowana drużyna będzie miała spore szanse nawet na włączenie się do walki o awans. Skorpiony stracą za to Matiasa Nielsena, kuszonego przez zespół z Ostrowa Wlkp., ale być może w drugą stronę powędruje jeden z juniorów ekstraligowca. Zresztą prace nad wzmocnieniem formacji młodzieżowej cały czas trwają.

Wszystko wskazuje na to, że po latach wegetacji dla kibiców Skorpionów idą lepsze czasy. Jak będzie w rzeczywistości? To jak zwykle zweryfikuje tor.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro