Reklama
Reklama

Na Hetmańskiej stanie fotoradar: z jaką średnią prędkością jeździ się tu obecnie?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Sprawdził to Yanosik.

Dwa śmiertelne wypadki, do których doszło na ulicy Hetmańskiej tylko w tym roku, to wystarczający powód, by ustawić tu fotoradar. Urządzenie stanie prawdopodobnie jeszcze w tym roku na odcinku od Kolejowej do Dmowskiego. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50 km/h. Czy rzeczywiście kierowcy jeżdżą tu z taką prędkością?

- Sprawdziliśmy średnie prędkości jazdy w październiku w piątki, soboty i niedziele od godziny 20 do 23 oraz od północy do 2 w nocy. To godziny, w których ruch nie jest natężony, a kierowcy często przyspieszają na tym odcinku ul. Hetmańskiej - informuje Julia Langa, Yanosik Autoplac. Z danych Yanosika wynika, że w weekendowe noce średnia prędkość kierowców w zależności od godziny dochodzi tu do 59 km/h. Jak jest w dni robocze? - Największe przekroczenie ograniczenia można zauważyć w poniedziałki o 1 w nocy - tu kierowcy jadą ze średnią prędkością 69 km/h, o 2 w nocy prędkość spada do 63 km/h, co jest także wykracza poza obowiązujący limit 50 km/h - można przeczytać w raporcie.

Ale nie ograniczono się tylko do sprawdzania średnich prędkości w godzinach nocnych. Prześledzono też sytuację w godzinach 10.00 - 15.00 w dni robocze. Ze względu na duże natężenie ruchu na ulicy, kierowcy jeżdżą tu zdecydowanie wolnej. Średnia prędkość w poszczególnych godzinach nie przekracza 40 km/h, a bywa i tak, że nie przekracza 30 km/h.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
15.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro