Reklama
Reklama

Święty Marcin: nowy akademik w budynku Alfy w 2023 roku

Wizualizacja z 2018 roku | fot. Gent Holding S.A.
Wizualizacja z 2018 roku | fot. Gent Holding S.A.

O tym, że w jednej z Alf powstanie akademik, mówi się od kilku lat.

Trzy lata temu pojawiły się pierwsze informacje o tym, że wieżowiec Alfy przy Świętym Marcinie zamieni się w akademik. Zapowiadano, że m.in. zachowany zostanie neon Miastoprojekt, który objęty jest opieką konserwatora zabytków. Wówczas wskazywano, że pierwsi lokatorzy zamieszkają tu w 2020 roku.

Co przyniósł rok 2020, wszyscy wiemy. Jak podaje portal projektinwestor.pl, teraz firma Tier Investment bierze się do pracy. W obiekcie wymienione mają zostać instalacje, zmieni się też aranżacja wnętrz. Inaczej będzie wyglądać elewacja, zmieni się stolarka okienna. Z ustaleń portalu wynika, że fasada odnowionej Alfy zostanie wykonana tak, by zachować obecne podziały i wymiary. Jej kolor będzie natomiast zgodny z tym, który wykorzystano przy odnowie jednej z sąsiednich wież budynku (mieści się tam hotel).

Na parterze mają się mieścić m.in. recepcja, a na dachu "podium" zaplanowano taras dla wszystkich mieszkańców obiektu. W tej chwili trwają prace porządkowe. Na dziś aktualnym terminem ukończenia prac jest 2023 rok.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro