Reklama
Reklama

Legia - Lech: "koszulkowa" szpilka Kolejorza

fot. Lech Poznań Twitter
fot. Lech Poznań Twitter

Lech Poznań i Legia Warszawa rywalizują nie tylko na boisku.

W niedzielny wieczór Kolejorz pokonał Wojskowych, odnosząc pierwszy od 6 lat ligowy triumf w stolicy. Tuż po ostatnim gwizdku piłkarze z Wielkopolski założyli koszulki z nadrukiem "0:1 gospodarz vs. Lech Poznań, 17 października 2021", występowali też w nich przed kamerami telewizyjnymi.


Kolejorz nawiązał w ten sposób do akcji warszawiaków sprzed kilku tygodni. Wówczas to zawodnicy Wojskowych, po pokonaniu Leicester City, założyli trykoty z wynikiem.

Jak zwykle w takich sytuacjach w mediach społecznościowych rozgorzała gorąca dyskusja. Fani Kolejorza są zachwyceni wbitą szpilką, ci z Warszawy piszą raczej o kopiowaniu pomysłu, zwracają też uwagę na użycie słowa "gospodarz", zamiast nazwy stołecznego klubu.

Rzecznik Lecha, Maciej Henszel, zapewnił na Twitterze, że klub był gotowy na wszystkie warianty wyniku - oczywiście można się domyślać, że w przypadku remisu lub porażki z akcji by zrezygnowano. Jeszcze w niedzielę wieczorem okolicznościowe koszulki trafiły też do oferty klubowego sklepu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro