Reklama
Reklama

Szymon Szynkowski vel Sęk gra na fortepianie w spocie promującym Konkurs Chopinowski

fot. MSZ

Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych zachęca do oglądania konkursu.

W niedzielę na YouTubie pojawił się spot "Polska dyplomacja wspiera 18. Konkurs Chopinowski w Warszawie". Jego głównym bohaterem jest Szymon Szynkowski vel Sęk z Poznania, sekretarz stanu w MSZ.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

- Dyplomata, ale jednocześnie miłośnik Chopina i pianista-amator sekretarz stanu w MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk zachęca publiczność wszędzie na świecie do śledzenia przebiegu konkursu i jednocześnie opowiada o związkach muzyki Chopina z dyplomacją - można przeczytać w opisie spotu.

Sam Szynkowski na Twitterze podziękował za wiele ciepłych słów, jakie do niego dotarły po opublikowaniu nagrania. - Dziękuję za mnóstwo ciepłych słów, widać jak bardzo wielu z nas kocha Chopina. Dziękuję także @polskieradiopl i @MSZ_RP, @UMFChopin oraz POSM im. H. Wieniawskiego i liceum I. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie uczyłem się gry i rodzicom, którzy pilnowali - napisał Szynkowski vel Sęk.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
6.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro