Reklama

Kolejna sieć chce się otworzyć w niedziele niehandlowe

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Hands off my tags! Michael Gaida / Pixabay.com

Chodzi o markety budowlane Leroy Merlin.

Z nieoficjalnych ustaleń branżowego portalu dlahandlu.pl wynika, że już od najbliższej niedzieli klienci będą mogli zrobić zakupy w sklepach Leroy Merlin we wszystkie niedziele - nie tylko te handlowe. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że sieć podpisała umowę z firmą kurierską, dzięki czemu będzie mogła oferować klientom odbiór i nadawanie paczek.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Przypomnijmy, że prawdopodobnie kwestią czasu jest uszczelnienie zakazu handlu. Sejm, Senat, a następnie ponownie Sejm, opowiedziały się za wprowadzeniem zmian w przepisach, które uniemożliwią większości sklepów obsługiwanie klientów w niedziele niehandlowe. Teraz ustawa trafi do Prezydenta RP, który będzie mieć 3 tygodnie na podjęcie decyzji. Jeśli podpisze ustawę, zmiany wejdą w życie 1 lutego lub 1 marca 2022 roku. To oznacza, że do tego czasu sieci handlowe będą mogły maksymalnie wykorzystywać "nieszczelne" przepisy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
10℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
4.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro