Kolejorz zdobył stolicę! Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1

W meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy Lech Poznań pokonał na wyjeździe Legię Warszawa.

Od początku widać było, że piłkarze nie zamierzają odpuszczać ani na moment i twardo walczyli o każdą piłkę, co jednak nie oznaczało, że oglądaliśmy brutalne czy złośliwe faule.

Oba zespoły sporo uwagi poświęcały defensywie i temu, żeby nie stracić gola po prostym błędzie. Mimo to obejrzeliśmy kilka groźnych sytuacji: Lech mógł objąć prowadzenie m.in. po strzałach Ba Louy (obił słupek), Kamińskiego (minimalnie niecelne uderzenie z 14. metra) czy Ishaka (zamykając akcję Ba Louy trafił w boczną siatkę).

Legia z kolei najbliżej szczęścia była po uderzeniu Josue, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Piłkę do siatki zdołał skierować za to Jędrzejczyk, ale przyjmując piłkę pomógł sobie ręką, co wychwycił arbiter.

Oba zespoły grały przed przerwą nierówno, przeplatając dobre fragmenty ze słabszymi. Przed drugą połową wynik pozostawał więc sprawą otwartą.
Po zmianie stron do ataku ruszyła Legia. Wynik mógł, a nawet powinien otworzyć Emreli, ale uderzył niecelnie z 5. metra. Sytuację stworzył mu Luquinhas, który wykorzystał indywidualny błąd Salamona.

Lech potrzebował kilku minut, żeby się rozkręcić, ale zrobił to w świetnym stylu: dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał Rebocho, a skutecznym wykończeniem popisał się Ishak.

Gol dodał Kolejorzowi mnóstwo pewności siebie i pozwolił nieco głębiej się ustawić. To kompletnie nie pasowało Legii, która w ataku pozycyjnym wyglądała bardzo słabo i na dobrą sprawę nie stworzyła żadnego zagrożenia pod bramką Kolejorza.

Goście z kolei konsekwentnie robili swoje i mieli sytuacje na 2:0, jednak nie udało się ich wykorzystać. Mowa tutaj nawet o rzucie karnym: już w doliczonym czasie gry w polu karnym Legii faulowany był Ramirez, do jedenastki podszedł Ishak, ale jego strzał obronił Tobiasz.

Ostatecznie Lech odniósł zasłużone zwycięstwo, ostatecznie potwierdzając mistrzowskie ambicje i stawiając w bardzo trudnym położeniu trenera Michniewicza. To jednak zmartwienie fanów Legii, bo kibice Kolejorza mogą skupić się na świętowaniu pierwszego od 6 lat ligowego zwycięstwa w stoicy.

Legia Warszawa - Lech Poznań 0:1 (0:0)

Legia: Tobiasz - Jędrzejczyk, Johansson, Wieteska, Ribeiro (Mladenović 71'), Slisz, Josue, Muci (Lopes 65'), Luquinhas, Kastrati (Kostorz 71'), Emreli (Pekhart 65').

Rezerwowi: Miszta, Mladenović, Rose, Nawrocki, Martins, Kharatin, Pekhart, Lopes, Kostorz.

Lech: Bednarek - Satka, Salamon, Milić, Rebocho (Douglas 90'), Ba Loua (Ramirez 76'), Karlstrom (Kwekweskiri 76'), Tiba, Kamiński (Skóraś 72'), Amaral (Pereira 90'), Ishak.

Rezerwowi: Mrozek, Pereira, Douglas, Ramirez, Skóraś, Murawski, Skrzypczak, Kwekweskiri, Sobiech.

Bramki: Ishak 54'

Kartki: Milić 25' (żółta), Karlstrom 33' (żółta), Wieteska 36' (żółta), Jędrzejczyk 85' (żółta), Slisz 85' (żółta), Lopes 90' (żółta),

90
5 minut doliczone
69
Mogło być 2:0! Ba Loua świetnie odegrał do Ishaka, ten uderzył z ostrego kąta, ale trafił w boczną siatkę
68
Piłka w pole karne Lecha, Bednarek wypuścił futbolówkę z rąk, ale był faulowany i sędzia przerwał grę
54
Świetne dośrodkowanie Rebocho z rzutu wolnego, do piłki dopadł Ishak i strzałem z narożnika pola bramkowego zdobył gola
54
Gol! Ishak!
52
Szkoda! Lech wszedł na połowę Legii, Ishak podał w pole karne do Ba Louy, ale ten źle przyjął i stracił piłkę
47
Szczęście Lecha! Błąd Salamona, dośrodkowanie Luquinhasa na 5. metr, Emreli uderzył głową, ale spudłował
39
Teraz naciska Lech, teraz w okolice 5. metra z prawej strony zagrywał Satka, ale trafiony piłką Ishak nie zdołał oddać strzału
37
Znów blisko! Wieteska po interwencji skierował piłkę w światło własnej bramki, refleksem popisał się jednak Tobiasz
36
Żółtą kartką ukarany Ba Loua
35
Nie ma gola! Świetnie na prawej stronie pokazał się Ba Loua, zagrał w pole karne, akcję zamykał Ishak, ale trafił tylko w boczną siatkę
32
W końcu jakaś akcja Lecha, zakończona jednak niecelnym uderzeniem z dystansu w wykonaniu Tiby
28
Dobry fragment Legii, gospodarze prowadzą grę
26
Poprzeczka uratowała Lecha po bezpośrednim strzale Josue!
25
Żółta kartka za faul dla Milicia. Rzut wolny dla Legii tuż przed polem karnym Lecha
24
Walka o każdą piłkę, żaden z piłkarzy nie odpuszcza
22
Ładna wymiana Amarala i Ba Louy, nie udało się jednak oddać groźnego strzału, a za chwilę akcję spalił Ishak
21
Lech w ataku pozycyjnym
19
Teraz fragment z walką w środku pola
17
Dośrodkowanie Muciego w pole karne Lecha, gospodarze nie stworzyli jednak zagrożenia
16
Prostopadła piłka w kierunku Emreliego, ten zdołał ją jeszcze odegrać, ale Bednarek odbił ją na rzut rożny