Reklama
Reklama

W niedzielę półmaraton. Już od soboty mogą odholowywać auta

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Straż Miejska
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Straż Miejska

Bieg rozpocznie się w niedzielę, 17 października o godzinie 9:00 z rejonu bramy wjazdowej na MTP przy ul. Grunwaldzkiej.

Jak już wcześniej informowaliśmy z utrudnieniami na trasie maratonu z utrudnieniami muszą się liczyć zarówno pasażerowie komunikacji miejskiej, jak i kierowcy. Ze względu na bieg niezbędne będą czasowe ograniczenia parkowania, które obowiązują już od soboty. Na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga w sobotę 16 października od godz. 8:00 do 24:00 oraz w niedzielę 17 października do godz. 14:00 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami - informowała Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Jak przypomina Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej z uwagi na bezpieczeństwo uczestników biegu ulice, którymi pobiegną maratończycy będą objęte zakazem zatrzymywania się z tabliczką z holownikiem. Oznacza to, że każdy samochód pozostawiony w miejscu obowiązywania zakazu będzie usunięty na parking strzeżony, na koszt właściciela - informuje. Nowe czasowe oznakowanie ustawione było od kilku dni, również wcześniej strażnicy rozpoczęli akcję informującą kierowców

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro