Reklama
Reklama

Proces w sprawie budowy zamku w Stobnicy nie będzie toczył się w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Śladami PRL / YouTube
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Śladami PRL / YouTube

Od decyzji nie ma już odwołania.

Jak informuje Radio Poznań, w piątek Sąd Okręgowy w Poznaniu ostatecznie rozstrzygnął spór pomiędzy Sądami Rejonowymi w Poznaniu i Obornikach, które tłumaczyły, że nie są właściwe do prowadzenia sprawy.

Teraz sprawa trafi na wokandę sądu w Obornikach - mówi dziennikarzom radia sędzia Aleksander Brzozowski. Sąd Okręgowy wskazał w uzasadnieniu swojej decyzji, że żadne przestępstwo nie zostało popełnione, spośród zarzucanych oskarżonym, na terenie obszaru właściwości sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto. Natomiast zdecydowana większość przestępstw została popełniona na terenie właściwości Sądu Rejonowego w Obornikach, a generalną zasadą procesu karnego jest, że właściwy jest sąd miejsca popełnienia przestępstwa i to zadecydowało o wskazaniu Sądu Rejonowego w Obornikach jako sądu właściwego do rozpoznania sprawy - dodaje.

Przypomnimy już w grudniu 2020 roku do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie budowy zamku w Stobnicy. Oskarżono 6 osób. To inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, osoby reprezentujące inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji, a także urzędnicy Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Wszystkim zarzuca się przestępstwa urzędnicze - nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków.

Już wielokrotnie o tej inwestycji pisaliśmy na łamach naszego portalu. Zamek powstaje od 2015 roku. Ma mieć 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań. Całość ma kosztować 400 milionów złotych. W połowie sierpnia Główny Urząd Nadzoru Budowlanego odebrał inwestorowi pozwolenie na budowę.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro