Reklama
Reklama

1,5 miliona klocków LEGO w jednym miejscu. W Poznaniu otworzy się niezwykła wystawa!

fot. HistoryLand
fot. HistoryLand

HistoryLand zawita na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

- HistoryLand to interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków, ulokowane w samym sercu Poznania - w Hali 3A na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Przeniesiesz się tutaj w sam środek bitwy pod Grunwaldem, zobaczysz 36 tysięcy koni w jednym miejscu. W HistoryLandzie będziesz mógł odkrywać historię wszystkimi zmysłami. Na odwiedzających będą bowiem czekać makiety zbudowane z dziesiątek tysięcy klocków LEGO® i elementów modelarskich oraz liczne interaktywne rozwiązania - informują pomysłodawcy HistoryLand.

Do tej pory niezwykła ekspozycja składająca się z 1,5 miliona najsłynniejszych klocków na świecie była prezentowana w Krakowie. 22 października otworzy się w Poznaniu. Co będzie można zobaczyć na wystawie? Poza odtworzoną bitwą pod Grunwaldem, można tu będzie zobaczyć m.in. Drzwi Gnieźnieńskie w skali 1:1, osadę w Biskupinie, bitwę morską pod Oliwą, obronę Westerplatte, czy Stocznię Gdańską. Wszystko z klocków.

Szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu, ale już wiadomo ile będą kosztować bilety. Osoba dorosła za wstęp zapłaci 30 złotych, a dzieci 20 złotych. Dzieci do lat trzech zwiedzają wystawę bezpłatnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro