Reklama
Reklama

Jest wyrok dla gwałciciela ze Skoków

Obława z lutego 2021 roku | fot. Andrzej Borowiak / TT
Obława z lutego 2021 roku | fot. Andrzej Borowiak / TT

Patrykowi K. groziło 18 lat więzienia.

W piątek Sąd Rejonowy w Wągrowcu wydał wyrok w sprawie gwałtu, do którego doszło w lutym na terenie Skoków. Mężczyzna został skazany na 11 lat więzienia. Okres ten liczy się od lutego, gdy go aresztowano. Dodatkowo 26-latek przez 10 lat nie może kontaktować się z pokrzywdzoną i zbliżać się do niej na mniej niż 80 metrów.

Przypomnijmy, że w lutowy wieczór mężczyzna napadł na kobietę biegającą w okolicach cmentarza w Skokach. Zgwałcił ją. O sprawie natychmiast poinformowano policję, która rozpoczęła poszukiwania sprawcy. Po 24 godzinach zatrzymano 26-latka. Jak informowała w lutym prokuratura, tego samego dnia mężczyzna próbował doprowadzić do obcowania płciowego 16-latkę, którą spotkał na ulicy. Dziewczyna zdołała mu jednak uciec. Prokuratura wyjaśniała, że zatrzymany Patryk K. przyznał się do stawianych mu zarzutów: gwałtu i próby obcowania płciowego. Później jednak nie przyznał się do gwałtu.

Początkowo mężczyźnie groziło 12 lat więzienia, ale ostatecznie sąd wziął pod uwagę ciągłość przestępstw, co skutkowało wydłużeniem kary więzienia do 18 lat. 26-latek usłyszał zarzuty gwałtu, próby gwałtu, a także narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo powstania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro