Reklama
Reklama

ZTM: Poznań wśród najtańszych pod względem biletu rocznego. Ale sieciówka na miesiąc druga z najdroższych w zestawieniu

fot. ZTM
fot. ZTM

Zdaniem ZTM bilet na 30 dni i tak jest "w dobrej cenie".

W ostatniej odsłonie akcji Zarządu Transportu Miejskiego "Poznań wśród najtańszych" miejscy specjaliści od komunikacji miejskiej zachwalają ofertę biletów długookresowych. - W taryfie ZTM oprócz wielu bardzo korzystnych cenowo biletów specjalnych, znajdują się także Bilety Metropolitalne. Na przykład Bilet Metropolitalny na strefę A kupiony na 366 dni (949 zł) pozwala uzyskać gwarancję na przejazdy na liniach ZTM przez cały rok i równocześnie oszczędność aż 479 złotych, w porównaniu do 12 Biletów Metropolitalnych na 30-dni. To jedna z najlepszych ofert w kraju - podkreślają.

W zestawieniu porównano ofertę roczną największych polskich miast. W przypadku Poznania pod uwagę wzięto Bilet Metropolitalny dostępny dla osób rozliczających podatek dochodowy w Poznaniu lub jednej z ościennych gmin. Koszt takiego biletu rocznego na strefę A to 949 złotych. Taniej jest tylko w Łodzi, gdzie za roczny bilet trzeba zapłacić 774 złote. W Warszawie koszt rocznych przejazdów to 1000 złotych, w Gdańsku 1188 złote, we Wrocławiu 1260 złotych, a w Krakowie 1596 złotych.

Kolejne porównanie dotyczy biletów długookresowych na 30 dni. Tu brakuje już określenia "Poznań wśród najtańszych", a w zamian pojawia się "Poznań też w dobrej cenie!". Powód? Cena sieciówki w Poznaniu nie należy do najtańszych. Co więcej, jest drugą najdroższą wśród porównywanych miast.

Z danych przedstawionych przez ZTM wynika, że drożej niż w Poznaniu jest tylko w Krakowie - tam miesięczny bilet kosztuje 133 złote. W Poznaniu Bilet Metropolitalny na 30 dni to koszt 119 złotych. Kolejny jest Wrocław z kosztem 105 złotych miesięcznie, a pozostałe miasta mają ceny poniżej 100 złotych - Gdańsk 99 zł, Warszawa 98 zł, a Łódź 96 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
4.15 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro