Reklama
Reklama

Kładka pieszo-rowerowa nad Wartą coraz bliżej. Połączy Owińska i Radojewo

Wizualizacja kładki z 2018 roku | fot. UG Czerwonak
Wizualizacja kładki z 2018 roku | fot. UG Czerwonak

W piątek podpisana zostanie umowa z wykonawcą prac.

Już w marcu 2018 roku pisaliśmy o planach Urzędu Gminy Czerwonak dotyczących wybudowania kładki nad Wartą pomiędzy Owińskami i Radojewem. Konstrukcja miałaby się opierać na żelbetowych palach, a jej szerokość ma umożliwiać swobodne i jednoczesne korzystanie z niej przez pieszych oraz rowerzystów. Koncepcja zakłada również powstanie punktów widokowych i miejsc do odpoczynku odseparowanych od ciągu pieszo-rowerowego. Przy kładce po stronie Owińsk dodatkowo miała powstać przystań jachtowa i kajakowa m.in. z pływającym pomostem.

Infrastruktura przy kładce po stronie Owińsk już powstała. Na początku 2021 roku oficjalnie zakończono tu prace. Przystań znajduje się na wysokości ulicy Cysterek, jest oświetlona i monitorowana. Zamontowano na niej stoły i ławki oraz stację naprawczą rowerów. Umocniono tu brzeg rzeki, a w sezonie można korzystać z pomostu pływającego, przy którym można cumować np. kajaki.

Teraz pozostaje wybudowanie kładki pieszo-rowerowej. Na piątek zaplanowano podpisanie umowy z wykonawcą prac - firmą MOST z Sopotu. - Inwestycja jest przedsięwzięciem o znaczeniu regionalnym i dużym potencjale w zakresie rozwoju komunikacji niskoemisyjnej. Lokalizacja projektu na styku gmin: Czerwonak i Suchy Las a także Miasta Poznania nadaje inwestycji ogromne znaczenie społeczne, polegające na likwidacji bariery komunikacyjnej jaką jest rzeka Warta - informuje Gmina Czerwonak.

Inwestycja ma kosztować prawie 23 mln złotych. Planowany termin ukończenia robót poznamy jeszcze w piątek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro