Reklama
Reklama

Kolejna trasa tramwajowa w Poznaniu? Ostatnie dni konsultacji

fot. UM Poznań

Chodzi o połączenie pętli Zawady ze stacją kolejową Poznań Wschód.

Aktualnie na Głównej można korzystać wyłącznie z komunikacji autobusowej. Tramwaj dojeżdża wyłącznie do pętli na Zawadach co dość znacznie ogranicza możliwości korzystania z tej formy transportu przez mieszkańców Głównej. W przyszłości mogłoby się to zmienić.

Zawady i Główna to rejony Poznania, w których linia tramwajowa mogłaby nie tylko zdecydowanie poprawić komunikację lokalną, ale także dać ożywczy impuls rozwojowy - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Miasto Poznań chce poznać opinię mieszkańców dotyczącą koncepcji trasy tramwajowej "Poznań Wschód". Bardzo nam zależy na poznaniu pomysłów i oczekiwań mieszkańców, jak również ich uwag oraz preferencji dotyczących przebiegu nowej trasy tramwajowej - wskazuje Mariusz Wiśniewski,zastępca prezydenta Poznania.

Jak już informowaliśmy koncepcja zakłada dwa warianty przebiegu nowej trasy. Dla każdego początkiem trasy byłaby obecna pętla tramwajowa na Zawadach. Na pętli planowane jest włączenie nowej trasy do istniejącego torowiska na ulicy Podwale, a jej koniec znajdowałby się w rejonie stacji kolejowej Poznań Wschód. Na części planowanego odcinka nowej trasy przebiegi torowiska są wspólne dla obydwu wariantów - tak jest na ulicy Zawady i fragmencie ulicy Głównej, a ich rozgałęzienie następuje na wysokości ul. św. Michała - przypominają miejscy urzędnicy.

W pierwszym wariancie trasa tramwajowa przebiegałaby przy Lidlu i wzdłuż północnej granicy boiska KS Polonia Poznań. W drugim wariancie trasa miałaby przebiegać w rejonie Rynku Wschodniego i nową ulicą mniej więcej w połowie odcinka między Harcerską i Wiejską.

Co ważne, konsultacje nie oznaczają, że inwestycja będzie realizowana w najbliższej przyszłości. Swoje opinie można wyrażać do 17 października. Szczegóły znaleźć można tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro