Reklama
Reklama

Rusza remont kolejnego chodnika na Wildzie. "Parkujące samochody mocno zniszczyły nawierzchnię przeznaczoną dla pieszych"

fot. ZDM

18 października prace rozpoczną się na ul. Prądzyńskiego. Będą prowadzone na odcinku od wjazdu do Szkoły Podstawowej nr 25 do skrzyżowania z ul. Sikorskiego (po zachodniej stronie).

Jest to kolejny remont w tej części Poznania. Parkujące samochody mocno zniszczyły nawierzchnię przeznaczoną dla pieszych. Po wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania na Wildzie i zmianie organizacji ruchu, w tym sposobu parkowania, można przystąpić do remontu całej szerokości chodnika - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W trakcie prac usunięta zostanie stara nawierzchnia, a w jej miejsce ułożona nowa. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort przemieszczania się pieszych. Dotyczy to szczególnie osób z małymi dziećmi, uczniów pobliskiej szkoły, czy też starszych poznaniaków. Duże znaczenie ma także poprawa wizerunku najbliższej okolicy - dodaje rzeczniczka.

W trakcie remontu możliwe będą wygrodzenia chodnika, miejsc postojowych lub niewielkie wygrodzenia jezdni. Kierowcy oraz piesi proszeni są o zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie.

Prace są finansowane w głównej mierze ze środków Rady Osiedla Wilda. Ich koszt to 220 tysięcy złotych. Remont ma się zakończyć na początku grudnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
21℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro