Reklama
Reklama

Wiemy ile aut parkuje na Park & Ride przy Biskupińskiej. Dane nie napawają optymizmem

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił nam dane za okres od otwarcia obiektu do końca sierpnia.

W lipcu pisaliśmy o obłożeniu na parkingach Park & Ride w Poznaniu. Okazało się, że nowe parkingi wcale nie cieszą się dużą popularnością wśród kierowców. ZTM nie podał wtedy jednak danych dla parkingu przy ulicy Biskupińskiej tłumacząc, że pojawił się błąd w systemie raportowania. Obecnie system działa właściwie. Co z niego wynika? - W okresie od połowy marca 2021 roku, kiedy otwarto obiekt, do końca sierpnia odnotowano tam blisko 600 parkowań - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Parking otwarto 15 marca. Do końca sierpnia w kalendarzu jest 117 dni roboczych. Rachunek jest prosty - w dni robocze średnie obłożenie na tym parkingu wyniosło 5 aut na 50 miejsc parkingowych, a więc około 10 procent. Biorąc pod uwagę wszystkie dni (a było ich 169), wskaźnik średniodobowej zajętości miejsc parkingowych wynosi około 3,5 auta na 50 miejsc - to więc 7 procent.

Jest więc źle. Podobnie jak na parkingu przy rondzie Starołęka, który w okresie od połowy marca do końca czerwca (w lipcu dysponowaliśmy danymi za ten okres) miał średnie obłożenie na poziomie 4 aut na 57 miejsc parkingowych dziennie. Na ostatnim z nowych parkingów Park & Ride, przy ulicy Św. Michała, zajętość miejsc parkingowych za okres od połowy marca do końca czerwca wyniosła średnio 16 aut dziennie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro