Reklama
Reklama

Wojewoda wnioskuje o ponowne uruchomienie szpitala tymczasowego na MTP: coraz więcej zajętych łóżek w regionie

fot. MTP

Przybywa zakażonych koronawirusem.

W środę wojewoda Michał Zieliński zawnioskował do ministra zdrowia o ponowne uruchomienie szpitala tymczasowego na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Szpital miałby zacząć funkcjonować wraz z początkiem listopada. - Swoją decyzję oparłem na rekomendacji zespołu doradczego ds. zabezpieczenia przed pandemią, uzgadniając ją z rektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Andrzejem Tykarskim - informuje wojewoda Michał Zieliński.

W środę na terenie naszego województwa potwierdzono zakażenie u 131 kolejnych osób. W regionie mamy 402 łóżka covidowe, z których 151 jest zajętych. To o 26 więcej niż we wtorek. W Wielkopolsce są 44 łóżka respiratorowe dla chorych na Covid-19. 5 z nich jest zajętych.

- Aktualnie w podmiotach leczniczych na terenie Poznania pozostają zajęte 92 łóżka na II poziomie zabezpieczenia szpitalnego, w tym 4 łóżka respiratorowe - informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pierwsi pacjenci z Covid-19 trafili do szpitala tymczasowego na MTP 1 lutego 2021 roku. Latem, konkretnie w lipcu, szpital przeszedł w stan pasywny, a więc pozostawał w stanie gotowości do udzielania świadczeń. Najwięcej pacjentów znajdowało się w obiekcie 9 kwietnia 2021 roku - 324. Do szpitala na MTP będzie mogło trafić maksymalnie 597 pacjentów. Do dyspozycji jest tam 48 respiratorów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro