Reklama
Reklama

Będzie odwołanie w sprawie budowy północno-wschodniej obwodnicy Poznania. "Nie chcemy, żeby ktoś nam wypomniał, że nie zrobiliśmy wszystkiego, co mogliśmy"

fot. Jan Grabkowski / FB

Jak już informowaliśmy budowa północno-wschodniej obwodnicy Poznania po decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska stanęła pod znakiem zapytania.

Zgodnie z pierwotnymi planami nowa droga miała rozpoczynać się na zachodniej obwodnicy w okolicy Suchego Lasu, a kończyć na DK92 pomiędzy Paczkowem a Kostrzynem lub na drodze S5 w okolicy Kleszczewa lub Iwna. Niezależnie od wariantu trasa miała przebiegać przez gminy: Suchy Las, Pobiedziska, Kostrzyn, Kleszczewo, Czerwonak i Swarzędz. Inwestycja miała domykać układ drogowy wokół stolicy Wielkopolski.

Jak już informowaliśmy inwestycji sprzeciwiali się ekolodzy, wskazując na przebieg trasy przez teren Puszczy Zielonki. Przeciw była również część okolicznych mieszkańców.
Pod koniec września zgodnie z informacją portalu tukostrzyn.pl Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu odmówiła zgody na budowę trasy. Głównym powodem była kwestia oddziaływania trasy na środowisko naturalne.

Dziś starosta poznański poinformował o swoim stanowisku w tej sprawie. Podjąłem decyzję o złożeniu odwołania w sprawie północno-wschodniej obwodnicy Poznania. Nie chcemy, żeby za kilka lat ktoś nam wypomniał, że nie zrobiliśmy w tej sprawie wszystkiego, co mogliśmy - napisał na portalu społecznościowym Jan Grabkowski. To ostatni moment, aby zarezerwować miejsce dla tej niezwykle ważnej trasy, na którą od lat czekają mieszańcy naszego regionu - dodał.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro