Reklama
Reklama

Pracodawca sprawdzi kto jest zaszczepiony? "Przygotowaliśmy taki projekt w ministerstwie"

fot. Krystian Maj/KPRM
fot. Krystian Maj/KPRM

Kwestia ewentualnego dostępu pracodawcy do danych o szczepieniach pracowników budzi sporo dyskusji.

W środę o ten temat pytano na antenie TVN24 Adama Niedzielskiego. - Przygotowaliśmy taki projekt w Ministerstwie Zdrowia - przyznał polityk. - On odbył swoją ścieżkę legislacyjną, jest już po decyzji Komitetu Stałego Rady Ministrów, który to zatwierdził. Teraz pora, żeby wprowadzić go pod obrady rządu, przy czym dyskusja na Komitecie Stałym wskazywała, że trzeba go dopracować, bo chociażby rektorzy zgłosili potrzebę weryfikacji studentów - mówił szef resortu zdrowia.

To jednak nie znaczy, że wkrótce można spodziewać się zmian w prawie pod tym względem. - Będziemy trzymać go na cięższe czasy - powiedział minister. - Patrzymy na różne parametry, nie mówię tylko o epidemicznych, ale też o pewnych preferencjach społecznych. Podejmując decyzje, dotyczące walki z pandemią, trzeba uwzględniać wiele elementów, także gospodarczych i społecznych, nie tylko rekomendacje ekspertów - dodał.

Minister Niedzielski w tej samej rozmowie deklarował również m.in., że na razie nie ma planów dotyczących wprowadzenia przymusu szczepień.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro