Reklama
Reklama

Ukradli pieniądze, ofiarę spryskali gazem: policjanci poszukują sprawców rozboju

fot. Policja
fot. Policja

Policjanci z Kościana szukają sprawców rozboju.

Wszystko rozegrało się w poniedziałek rano. Około 7:20 pracownik jednej z kościańskich firm wyszedł z lokalu przy ul. Śmigielskiej, niosąc torbę z narzędziami oraz gotówką w kwocie kilkunastu tysięcy złotych. Torbę tę zapakował do bagażnika służbowego samochodu, zaparkowanego po drugiej stronie ulicy. W czasie kiedy obchodził auto, aby zasiąść za jego kierownicą, podbiegło do niego dwóch młodych mężczyzn, z założonymi maseczkami higienicznymi na twarzach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Jeden z nich otworzył bagażnik auta, a widząc reakcję właściciela torby, który cofnął się, użył wobec niego prawdopodobnie gazu pieprzowego. Drugi zamaskowany człowiek chwycił torbę z bagażnika i wspólnie zaczęli uciekać w kierunku nieopodal zaparkowanego auta Hyundai Santa Fe, koloru fioletowego, bez tablic rejestracyjnych, do którego wsiedli. Właściciel torby biegł za nimi do ich auta, gdzie wdał się w szarpaninę z jednym ze sprawców. Wówczas po raz kolejny użyto wobec niego gazu, a sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia - relacjonował asp. Mariusz Wojciechowski.

Komenda Powiatowa Policji w Kościanie prowadzi postępowanie w sprawie przedmiotowej kradzieży rozbójniczej i zwraca się z prośbą o pomoc w identyfikacji sprawców, których podobizny prezentujemy poniżej. Osoby mające jakiekolwiek informacje na ten temat proszone są o kontakt z numerem telefonu 47 77 26 200.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
62.80 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro