Reklama

Plac Asnyka: rusza remont nawierzchni chodnika. Pojawi się tam "czapka biskupa"

fot. ZDM
fot. ZDM

Dobra informacja dla mieszkańców Jeżyc.

W środę rozpoczną się prace związane z remontem nawierzchni chodnika w rejonie placu Asnyka. Będą one prowadzone od skrzyżowania z ul. Słowackiego po posesję oznaczoną numerem 4.

- Będą to już kolejne remonty na tej ulicy. Przed czterema laty wyremontowany został chodnik pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Słowackiego, a Sienkiewicza. Przed rokiem ułożono nową nawierzchnię jezdni na tym odcinku. Teraz znów przyszła kolej na poprawienie komfortu przemieszczania się pieszych - wzdłuż placu. W miejsce zniszczonej nawierzchni będzie zupełnie nowa - taka sama jak na ul. Słowackiego i na ul. Asnyka, czyli ułożona z płytek plaza nova zwanych czapką biskupa. Podczas prac na placu obowiązywać będzie zakaz parkowania (prosimy o przestawienie pojazdów). Ruch pieszych zostanie przesunięty na główną część ul. Asnyka, przy czym zachowane zostanie dojście do posesji. Po zakończeniu remontu parkowanie z chodników ma być przesunięte na jezdnię. Poprawi to warunki przemieszczania się pieszych - informuje Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Prace potrwają do końca miesiąca. Pochłoną 150 tysięcy złotych, a środki te pochodzą z wpływów Strefy Płatnego Parkowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro