Reklama
Reklama

Tomasz J. ma spędzić w więzieniu dożywocie. Za wybuch kamienicy na Dębcu

Tomasz J. na rozprawie sierpniu ubiegłego roku | fot. Emil Górny / WTK

Sąd ogłosił we wtorek wyrok w procesie apelacyjnym.

W sierpniu 2020 roku Tomasza J. skazano na dożywocie. Oskarżono go o kilka przestępstw: zabójstwo Beaty J. poprzez zadanie jej kilkunastu ciosów narzędziem ostrokrawędzistym, ostrokończystym w klatkę piersiową, zabójstwo czterech osób i usiłowania zabójstwa 34 osób - mieszkańców budynku, poprzez spowodowanie wybuchu gazu, w wyniku którego doszło do częściowego zawalenia się kamienicy i jednocześnie spowodowanie obrażeń ciała dziewięciu osób (motywem działania sprawcy było zatarcie śladów przestępstwa), znieważenie zwłok Beaty J. poprzez ich okaleczenie, a także spowodowanie w dniu 1 stycznia 2018 r. wypadku drogowego poprzez umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w wyniku którego ciężkich obrażeń ciała doznał jego syn Kacper J.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Do wybuchu kamienicy na Dębcu doszło 4 marca 2018 roku. Skazanie Tomasza J. na dożywocie w sierpniu ubiegłego roku nie skończyło jednak sprawy. W ubiegłym miesiącu rozpoczął się proces apelacyjny mężczyzny. Od wyroku odwołali się nie tylko obrońcy Tomasza J., ale też pełnomocnicy pokrzywdzonych rodzin. We wtorek Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji podkreślając, że jest on sprawiedliwy. Tym samym we wtorek dożywocie dla Tomasza J. się uprawomocniło.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro