Reklama

Tomasz J. ma spędzić w więzieniu dożywocie. Za wybuch kamienicy na Dębcu

Tomasz J. na rozprawie sierpniu ubiegłego roku | fot. Emil Górny / WTK
Tomasz J. na rozprawie sierpniu ubiegłego roku | fot. Emil Górny / WTK

Sąd ogłosił we wtorek wyrok w procesie apelacyjnym.

W sierpniu 2020 roku Tomasza J. skazano na dożywocie. Oskarżono go o kilka przestępstw: zabójstwo Beaty J. poprzez zadanie jej kilkunastu ciosów narzędziem ostrokrawędzistym, ostrokończystym w klatkę piersiową, zabójstwo czterech osób i usiłowania zabójstwa 34 osób - mieszkańców budynku, poprzez spowodowanie wybuchu gazu, w wyniku którego doszło do częściowego zawalenia się kamienicy i jednocześnie spowodowanie obrażeń ciała dziewięciu osób (motywem działania sprawcy było zatarcie śladów przestępstwa), znieważenie zwłok Beaty J. poprzez ich okaleczenie, a także spowodowanie w dniu 1 stycznia 2018 r. wypadku drogowego poprzez umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w wyniku którego ciężkich obrażeń ciała doznał jego syn Kacper J.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Do wybuchu kamienicy na Dębcu doszło 4 marca 2018 roku. Skazanie Tomasza J. na dożywocie w sierpniu ubiegłego roku nie skończyło jednak sprawy. W ubiegłym miesiącu rozpoczął się proces apelacyjny mężczyzny. Od wyroku odwołali się nie tylko obrońcy Tomasza J., ale też pełnomocnicy pokrzywdzonych rodzin. We wtorek Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji podkreślając, że jest on sprawiedliwy. Tym samym we wtorek dożywocie dla Tomasza J. się uprawomocniło.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro