Reklama

W miejscu spalonego zakładu powstanie nowa hala. Straty po pożarze były gigantyczne

fot. iturek.net
fot. iturek.net

Do pożaru doszło w listopadzie 2019 na terenie Turku.

Ogień pojawił się w nocy w zakładzie produkującym meble biurowe Profim. Na miejscu walkę z ogniem prowadziły 42 zastępy strażaków. Konieczna była ewakuacja około 100 pracowników i 20 mieszkańców okolicy, a straty po pożarze oszacowano na dziesiątki milionów złotych.

Po prawie dwóch latach od ogromnego pożaru ruszają prace związane z odbudową hali. Obecnie Profim jest częścią grupy producentów siedzisk biurowych Flokk. - Nowoczesna hala produkcyjno-magazynowa to kolejna w tym roku inwestycja Flokk realizowana na terenie fabryki w Turku. We wrześniu ukończono budowę Magazynu Wysokiego Składowania, który podwoił dostępne w zakładzie powierzchnie magazynowe. Nowy projekt zakłada dalszy rozwój tych zasobów, a także uruchomienie kolejnych linii produkcyjnych - wyjaśnia inwestor.

Obecnie w Turku działa jeden z trzech wiodących ośrodków produkcyjnych grupy. - W 2021 roku do Turku została przeniesiona produkcja szwajcarskiej marki Giroflex, a w przyszłym roku w Wielkopolsce powstawać mają także meble szwedzkiej marki Offecct. Grupa doceniła również wysokie kompetencje szwalnicze zakładu, powierzając mu szycie pokrowców dla siedzisk miękkich z oferty Flokk.

Nowy obiekt stanie dokładnie w tym miejscu, w którym znajdowała się spalona w 2019 roku hala. Prace ruszą w październiku i potrwają około 12 miesięcy. - Wszystkie procesy technologiczne zlokalizowane w nowej hali, będą spełniać zasady zrównoważonego rozwoju. Dotyczy to zarówno ograniczenia potencjalnie szkodliwego wpływu działalności obiektu na środowisko naturalne, jak i zwiększenia komfortu pracowników oraz najbliższego otoczenia. Dodatkowo, na etapie projektowania, hala została wyposażona w szereg rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa, w tym ograniczających ryzyko rozprzestrzeniania się ognia - zapowiada.

Nowy obiekt ma mieć około 12 000 m2 powierzchni. Będą w nim zlokalizowane doki załadunkowe, a także przestrzeń produkcyjno-magazynowa o powierzchni około 8000 m2. Pojawią się też linie produkcyjne. Całość ma kosztować około 50 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro