Reklama

Ostatnie chwile z korkami na trasie S11 Poznań - Kórnik

fot. GDDKiA

Przynajmniej tak wynika z zapowiedzi GDDKiA.

Choć obecnie na remontowanym odcinku trasy S11 pomiędzy Poznaniem i Kórnikiem kierowcy stoją jeszcze w korkach, we wtorek sytuacja ma się tu zmienić. Właśnie 12 października zmieniona ma tu zostać organizacja ruchu. - Kierowcy będą mogli już korzystać z obecnie zamkniętych odcinków trasy oraz węzłów. Tym samym remont ponad 12-kilometrowego odcinka S11 zbliża się do finału. Wykonawcy pozostały ostatnie prace przy oznakowaniu poziomym i uszorstnieniu fragmentów nawierzchni - informowała w ubiegłym tygodniu Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

Z zapowiedzi GDDKiA wynika, że po zmianie kierowcy będą mogli korzystać z dwóch jezdni w każdym kierunku. - Będą jeszcze obowiązywać lokalne przewężenia jezdni ze zmienną lokalizacją. Dlatego prosimy o zwrócenie uwagi na obowiązujące oznakowanie oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - dodała.

Wykonawca prac po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu, będzie malować oznakowanie poziome na trasie, a także na łukach drogi wykonywane będzie lokalne uszorstnienie nawierzchni. GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożność ze względu na wciąż prowadzone tu prace.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
33.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro