Reklama
Reklama

Binance najpopularniejszą giełdą kryptowalut w Polsce

Giełda kryptowalut Binance została założona w 2017 roku i można powiedzieć, że od tego czasu bije rekordy pod względem zainteresowania jak i wolumenu obrotu. Według danych z września 2021 r. jest największą na świecie kryptogiełdą, biorąc pod uwagę obroty jak i ilość odwiedzin. Jej dyrektorem jest chińsko-kanadyjski przedsiębiorca Changpeng Zhao. Jego majątek obecnie szacuje się na 1,1 mld dolarów. Średni dzienny obrót tej giełdy sięga 30 miliardów dolarów, co czyni Binance największą giełdą świata.

Firma Binance została założona Wielkiej Brytanii. Wprowadziła też wtedy na rynek swoją autorską kryptowalutę BNB, czyli Binance Coin, która to jest obecnie trzecią najpopularniejszą kryptowalutą na świecie zaraz po Bitcoinie i Ethereum. Kolejną jej autorską walutą jest stablecoin BUSD, który jest oparty w proporcjach 1:1 o dolara amerykańskiego.

Giełda Binance od pewnego czasu współpracuje z międzynarodowymi regulatorami finansowymi. Wprowadza szereg niezwykle ważnych zmian, dzięki którym jej działania są w pełni legalne. Jednocześnie największy oddział Binance zatrudnia inspektora do spraw przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. To jakże ważne stanowisko otrzymuje były śledczy kryminalnego Departamentu Skarbu USA. Przedstawiciele spółki zapewniają, że chcą, by działała ona w 100% zgodnie z poszanowaniem prawa. Dzięki takim rozwiązaniom wiarygodność na rynku zdecydowanie się zwiększyła.

Binance - opłaty i prowizje

Giełda kryptowalut Binance obsługuje transakcje w około 400 kryptowalutach. Założenie i utrzymanie konta na Binance jest całkowicie bezpłatne. Podobnie rzecz wygląda z wpłatami. Natomiast transakcje kupna i sprzedaży kryptowalut podlegają prowizji giełdy i tutaj opłata wynosi zaledwie 0,1% wartości transakcji. Co ciekawe prowizję można też obniżyć, wystarczy tylko posiadać na swoim koncie token BNB oraz zaznaczyć w opcjach chęć płacenia nim prowizji. Aktualnie prowizja płacona w BNB wynosi 0,075% wartości transakcji. Jeżeli uzyskacie status VIP to obniżycie ją jeszcze bardziej. Jednak ten status zarezerwowany jest dla klientów z większym majątkiem.

Jak założyć konto na Binance?

Założenie konta jest bardzo proste. Wystarczy tylko wejść na stronę binance.com. Potem wystarczy nacisnąć przycisk "Załóż konto", podać swój adres e-mail oraz utworzyć silne hasło. Pozostaje już tylko zaakceptować regulamin i kliknąć "Utwórz konto". Na pocztę przyjdzie potwierdzenie i rzecz jasna należy kliknąć link. Teraz już można zalogować się na giełdę. Warto zaznaczyć też, że podczas zakładania konta na Binance pojawia się pole o nazwie "ID Polecającego", warto tam wpisać kod który da aż 20% rabatu na wszystkie przyszłe prowizje i opłaty na Binance! Kod ten znajdziesz np. na stronie Kody.pl - https://www.kody.pl/binance

Bitcoin sposobem na inflację?

Zdecydowanie tak! Bitcoin został zaprojektowany jako waluta deflacyjna, jest jej tylko ograniczona ilość. Nie ma czegoś takiego jak dodruk, ilość Bitcoina jest skończona i już w tym roku ma osiągnąć wartość co najmniej 100 tysięcy dolarów. Za 3-4 lata jej wartość ma przekroczyć 1 milion dolarów za jednego Bitcoina. Warto o tym pamiętać i już dziś postarać się zakupić choć ułamek Bitcoina, co w przyszłości powinno przynieść spore profity.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
8.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro