Reklama

19-latek oblał benzyną drzwi mieszkania swojej matki i je podpalił. Ewakuowano 30 osób

fot. policja

Do zdarzenia doszło w bloku na terenie Piły w czwartkową noc.

Gdy ogień pojawił się na klatce schodowej budynku, na miejsce wezwano strażaków. Sprawnie opanowali pożar i ewakuowali 30 osób z obiektu. - Wstępne informacje wskazały, że pożar powstał na skutek celowego podpalenia drzwi od jednego z mieszkań przy użyciu substancji łatwopalnej. Policjanci ustalili, że odpowiedzialnym za narażenie na niebezpieczeństwo mieszkańców budynku jest 19-letni pilanin, który tego dnia wcześniej pokłócił się ze swoją matką. Mężczyzna wysyłał również kobiecie wiadomości z groźbami - wyjaśnia Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Policjanci szybko ustalili, że nastolatek na stacji benzynowej znajdującej się w pobliżu budynku zaopatrzył się w benzynę. Stąd swoje kroki skierował do rodzinnego domu - mieszkania w bloku. Oblał drzwi benzyną i je podpalił. Uciekł z miejsca zdarzenia, ale szybko go odnaleziono. - Okazało się, że mężczyzna podczas podpalenia uległ oparzeniu i przebywał w pilskim szpitalu. 19-latek po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej został zatrzymany - dodaje.

19-latek usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także kierowania groźby karalnej. Aresztowano go na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

33℃
19℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro