Reklama
Reklama

Od 9.00 spore zmiany na Hetmańskiej i Dmowskiego. Będą korki!

fot. ZDM
fot. ZDM

To kiepska wiadomość dla kierowców.

Przed nami ostatni etap poprawiania bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu mają być wprowadzone po godzinie 9.00 w poniedziałek. Najpierw rozbudowywana tu będzie sygnalizacja świetlna. Pojawi się też nowa sygnalizacja na przejeździe rowerowym, a dodatkowo wymieniona będzie nawierzchnia na wlotach ulicy Dmowskiego.

- Konieczne będzie wyłączenie sygnalizacji świetlnej na czas wykonania prac elektrycznych. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu oraz pracownikom firmy prowadzącej roboty konieczne będzie zamknięcie lewoskrętów oraz przejazdu na wprost ul. Dmowskiego. Wlot ulicy Hetmańskiej od strony ul. Głogowskiej zostanie zwężony do jednego pasa ruchu i nie będzie możliwości skrętu w prawo w ulicę Dmowskiego w kierunku południowym. Natomiast na wlocie ulicy Hetmańskiej od strony ulicy Kolejowej zamknięty zostanie lewoskręt w ulicę Dmowskiego. Wyjazd z ulicy Dmowskiego będzie mógł się odbywać tylko w relacji w prawo - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Kierowcy muszą się tu liczyć z obniżenie dopuszczalnej prędkości do 30 km/h. Sytuację ma poprawić ręczne kierowanie ruchem w godzinach 7.00 - 17.30. - Poza tymi godzinami przejście dla pieszych będzie w tym etapie zamykane, a ruch pieszych możliwy będzie tylko przejściami sąsiednimi, tj. na skrzyżowaniach z ulicą Głogowską i Kolejową. Wygrodzony czasowo zostanie także fragment chodnika po południowo-zachodniej stronie skrzyżowania, a pieszym wskazana zostanie alternatywna trasa przejścia między budynkami.

Jak objechać zamknięte odcinki? - Objazd zamkniętego lewoskrętu w kierunku południowym wyznaczono ulicami: Hetmańską, Górecką, Krauthofera i Głogowską, a objazd w kierunku północnym ulicami: Hetmańską, Głogowską, Potockiej i Kolejową. Autobusy linii 179 skierowane zostaną objazdem przez ul. Hetmańską i Górecką. Z uwagi na przewidywane zwiększenie liczby pojazdów skręcających z ul. Hetmańskiej w kierunku ulicy Góreckiej, skrzyżowanie z ul. Kolejową i Górecką objęte zostanie dodatkowym nadzorem służb z możliwością wprowadzania ręcznego sterowania ruchem.

- W kolejnych etapach będą sukcesywnie znikać utrudnienia w ulicy Hetmańskiej. W pierwszej kolejności udostępniony będzie drugi pas ruchu w kierunku ulicy Kolejowej, a w ostatniej fazie zostanie zamknięty północny wlot ulicy Dmowskiego w celu wymiany nawierzchni na wysokości szkoły podstawowej - kończy ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro