Reklama
Reklama

"Stop COVID". Miasto Poznań zachęca do informowania o niewłaściwych zabezpieczeniach przed wirusem

fot. Juraj Varga z Pixabay
fot. Juraj Varga z Pixabay

Miasto Poznań uruchomiło specjalną skrzynkę mailową.

Pod adresem [email protected] można przesyłać informacje o niedostatecznych zabezpieczeń przeciw Covid-19. Mowa tutaj np. o ignorowaniu zakazu noszenia maseczki czy braku płynu do dezynfekcji. Korespondencja musi jednak dotyczyć spraw, w których usprawnienie mieści się w obszarze wpływu samorządu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Otrzymujemy telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców o zaniedbaniach w obiektach użyteczności publicznej, na które wpływ ma samorząd - tłumaczy Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP. - Dotyczą one np. nie zachowywania dystansu społecznego, niestosowania środków do dezynfekcji oraz braku maseczek. Chcemy odpowiednio reagować na te sytuacje i w myśl obowiązujących zaleceń sanitarnych podejmować działania, które poprawią bezpieczeństwo epidemiczne - dodaje.

Korespondencja kierowana na adres [email protected] będzie informacją pozwalającą na monitorowanie sytuacji epidemicznej i - w miarę możliwości - podjęcie działań. UMP zaznacza, że powiadomienie uznawane będzie za informację sygnalną, niewymagającą odpowiedzi zwrotnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro