Reklama
Reklama

Na Półwiejskiej protestowano w obronie krów. "Człowiek nie potrzebuje produktów mlecznych"

fot. Viva!
fot. Viva!

Na ul. Półwiejskiej odbyła się akcja uliczna, zorganizowana przez fundację Viva! w ramach kampanii "Białe kłamstwa".

Jej organizatorzy sprzeciwiają się wykorzystywaniu krów w przemyśle mleczarskim. - Życie tych zwierząt jest okupione niepotrzebnym cierpieniem, a procesy, które zachodzą na drodze do pozyskania mleka, są wysoce nieetyczne. Podczas wydarzenia przechodnie mogli zdobyć wiedzę na temat przemysłu mlecznego i dowiedzieć się czym i jak zastąpić produkty pochodzenia zwierzęcego w codziennej diecie - tłumaczą.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Według uczestników świat pełen jest roślinnych alternatyw dla produktów nabiałowych. Wskazują też na badania naukowe, mające udowadniać, że "spożycie mleka wiąże się ze zwiększonym ryzykiem choroby Parkinsona, raka prostaty czy raka jajników".

- Człowiek nie potrzebuje produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym produktów mlecznych. Sposób ich pozyskiwania jest wysoce nieetyczny, dlatego zależy nam na informowaniu konsumentów o możliwości wyboru napojów roślinnych i innych alternatyw nabiału, a przede wszystkim o zależnościach, które zachodzą między zwierzęciem a gotowym sklepowym produktem. Uważamy, że konsument ma prawo wiedzieć, w jaki sposób pozyskiwane jest jego pożywienie, czego niestety nie robi przemysł mleczny, a wręcz przeciwnie, ukazuje nam sielskie życie zwierząt na zielonych łąkach, które ma się nijak do rzeczywistości, w jakiej żyją i "hodowane" są krowy mleczne - powiedział Dawid Rakoczy, koordynator kampanii Białe Kłamstwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro