Reklama
Reklama

Gołężycka: kierowcy wkrótce pojadą wiaduktem. Zobacz zdjęcia z budowy

fot. PIM
fot. PIM

Sytuacja na ulicy Starołęckiej powinna wkrótce ulec pewnej poprawie.

Od miesięcy piszemy o korkach w tym rejonie Poznania, spowodowanych m.in. przebudową wiaduktu w ciągu ulicy Gołężyckiej. W piątek ogłoszono, że prace dobiegają tam końca. - Jeszcze w tym miesiącu przejezdny będzie wiadukt w ciągu ul. Gołężyckiej. Ma on szczególne znaczenie dla komunikacji południowo-wschodniej części Poznania. Zasadnicze roboty budowlane już się zakończyły i wiadukt jest niemal gotowy. Chcemy jak najszybciej udostępnić go mieszkańcom - powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Obiekt został już wyposażony w balustrady, obecnie trwa instalacja barier drogowych i oświetlenia. Nową nawierzchnię zyska poza tym 800-metrowy odcinek Gołężyckiej między wiaduktem i ul. Warowną.

- Dodatkowo zapadła decyzja, by jeszcze w ramach zadania poprawić bezpieczeństwo ruchu przy pobliskiej szkole podstawowej przy ul. Baranowskiej. Prace polegać będą m.in. na doświetleniu i przesunięciu przejścia dla pieszych - relacjonował Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro