Reklama
Reklama

"Szlaban dla PiS" na Placu Wolności

fot. Halina P. / archiwum

Manifestację zaplanowano na niedzielę.

W niedzielę o 16.00 na Placu Wolności Pokolenie KOD organizuje manifestację pod hasłem "Szlaban dla PiS. Zostajemy w Europie". To pokłosie czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał wyższość prawa krajowego nad unijnym.

- PIS czymś, co nazywa wyrokiem wydanym przez coś, co nazywa trybunałem wykonał pierwszy realny krok do POLEXITU Polski ze struktur Zjednoczonej Europy - grzmi Pokolenie KOD. - Podważając słowami wypowiedzianymi dzisiaj przez magister Przyłębską zasadność Traktatów Europejskich i moc prawa europejskiego, PIS wykonał krok w kierunku drzwi wyprowadzających nas z cywilizowanej Europy i kierujących nas wprost pod wpływy Moskwy i Putina - dodaje.

- Nie godzimy się na to jako Polacy i Europejczycy. Nie chcemy wybierać między Polską i Europą, ponieważ jesteśmy obywatelami zarówno Polski, jak i pięknej, różnorodnej, zjednoczonej, solidarnej Europy. Dlatego w najbliższą niedzielę 10 października o godzinie 16.00 spotykamy się na placu Wolności w Poznaniu, aby wyrazić swój stanowczy protest wobec działań nietrybunału pani Przyłębskiej i podważania przez nią Traktatów Europejskich. To chwila, kiedy musimy wykrzyczeć stanowcze NIE wobec wyprowadzania naszego kraju ze struktur Zjednoczonej Europy. Tym razem nie może zabraknąć nikogo z nas - zaznaczają organizatorzy wydarzenia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro