Reklama
Reklama

Tramwaj na Naramowice: od soboty kolejne zmiany na Lechickiej

fot. PIM
fot. PIM

Trwa budowa trasy tramwajowej na Naramowice.

W związku z tym od nocy z 8 na 9 października można spodziewać się kolejnych zmian organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Naramowickiej i Lechickiej. - Rozpocznie się wtedy przebudowa obecnego wyjazdu z Naramowic na ul. Lechicką, w pobliżu stacji paliw. Z tego względu na ul. Lechickiej między ul. Murawa i Naramowicką wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Równolegle całkowicie otwarta zostanie północna łącznica węzła, która to będzie alternatywną drogą w kierunku ul. Murawa dla samochodów jadących od mostu Lecha. Takie rozwiązanie pozwoli również na likwidację objazdu przez ul. Dworską i Karpią. Kierowcy jadący od strony mostu Lecha kierowani będą przez rondo przy ul. Dworskiej, dalej północną łącznicą węzła do tzw. ul. Nowej Naramowickiej (wkrótce obowiązywać będzie nazwa aleja Praw Kobiet), a następnie do ul. Łużyckiej i Naramowickiej. Wyjazd z rejonu ul. Karpiej i Dworskiej tym samym będzie możliwy w kierunku ul. Sarmackiej oraz węzła przez rondo przy ul. Dworskiej. W dalszym ciągu ul. Naramowicka od ul. Lechickiej do ul. Włodarskiej będzie jednokierunkowa (w stronę centrum). Ul. Murawa pozostaje dwukierunkowa, nadal jadący od ronda Solidarności nie będą mogli skręcić w lewo w kierunku ul. Umultowskiej - informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W tym samym czasie zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic Łużyckiej, tzw. Nowej Naramowickiej, Naramowickiej i Sarmackiej. - Na wschodniej jezdni tzw. ul. Nowej Naramowickiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, czyli kierowcy poruszający w stronę ul. Lechickiej nie będą musieli jechać przez ul. Naramowicką. Zmieni się także pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu ulic Naramowicka/Sarmacka/Karpia - uprzywilejowany zostanie ruch w relacji Sarmacka-Naramowicka. Skrzyżowanie ul. Nowej Naramowickiej i Sarmackiej stanie się skrzyżowaniem czterowlotowym, ale w dalszym ciągu będzie wyłączona jezdnia zachodnia ul. Nowej Naramowickiej na odcinku od Łużyckiej do Sarmackiej. Sygnalizacja świetlna pozostanie wyłączona, dlatego prosimy o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie - wylicza PIM.

Ponadto piesi muszą pamiętać o zamknięciu chodnika po zachodniej stronie ul. Naramowickiej między ul. Bolka i nieruchomością nr 215.

Szczegółowy komunikat można znaleźć na stronach PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro