Reklama
Reklama

Przy Posnanii powstanie nowe centrum handlowe. Ma już pozwolenie na budowę

Zdjęcie z grudnia 2020 roku | fot. Czytelnik
Zdjęcie z grudnia 2020 roku | fot. Czytelnik

Chodzi o centrum handlowe przy ulicy Brneńskiej, w którym największym sklepem ma być Kaufland.

O sprawie pisaliśmy już w grudniu 2020 roku. Wówczas mieszkańcy okolic ulicy Milczańskiej zdumieni odkryli, że przed ich oknami wkrótce powstanie nowy obiekt handlowy. W bliskim sąsiedztwie największego centrum handlowego w regionie - Posnanii.

Już w ubiegłym roku informowaliśmy, że obiekt ma mieć około 20 metrów wysokości i 3 kondygnacje - parter z magazynami, pomieszczeniami technicznymi oraz miejscami postojowymi, piętro z częścią usługową oraz handlową i drugie piętro z częścią biurową. Całość ma mieć 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Jak udało nam się ustalić, zaszły pewne zmiany, dlatego inwestor w maju bieżącego roku złożył wniosek w sprawie zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę obiektu przy ulicy Brneńskiej. Wskazano, że interwencja jest wymagana ze względu na zmiany w liczbie kondygnacji budynku, wysokości budynku czy sposobu użytkowania części obiektu.

- Zmiana liczby kondygnacji nastąpiła w ramach bryły budynku - wprowadzono kondygnację pośrednią pomiędzy kondygnacją +1 i +2 - wyjaśnia Piotr Sobczak, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP. - Wysokość budynku wynosić będzie 19,35 m. Dotychczasową funkcję biurową na kondygnacji +2 rozszerzono o alternatywną funkcję usługową - dodaje.

2 września miejscy urzędnicy wydali decyzję o zmianie pozwolenia na budowę i zatwierdzili projekt budowlany obiektu. - Decyzja o zmianie pozwolenia na budowę jest już ostateczna. Z punktu widzenia administracji architektoniczno-budowlanej nie są już wymagane żadne zgody - przyznaje Piotr Sobczak. Oznacza to, że nie ma już formalnych przeszkód do tego, by inwestor mógł rozpocząć budowę.

Teren, na którym ma powstać centrum handlowe, znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Milczańskiej i Brneńskiej, w sąsiedztwie estakady w ciągu ulicy Krzywoustego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro