Reklama
Reklama

Policjanci odzyskali BMW X5 warte 150 tys. zł skradzione w Niemczech

fot. policja
fot. policja

Akcję przeprowadzili funkcjonariusze z Poznania i Wrześni.

- 4 października przed godziną 11:00 w Białężycach została podjęta próba zatrzymania dwóch pojazdów. Kierujący Seatem Leonem zatrzymał się od razu, natomiast jadący za nim kierowca BMW znacząco przyspieszył. Wjechał na rondo, gdzie został zablokowany przez wrzesiński radiowóz - wyjaśnia wrzesińska policja.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Ale kierowca BMW się nie poddał. Wrzucił wsteczny bieg i próbował opuścić rondo cofając. Zablokowali go jednak policjanci z Poznania. - Siedzący za kierownicą mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi od pojazdu, nie reagował również na wydane polecenia. W końcu upór 35-latka się skończył i opuścił pojazd. W kwestii kierowcy Leona nie było tego problemu, mężczyzna w wieku 43 lat od razu oddał się w ręce policjantów. Obywatele Litwy zostali przetransportowani do policyjnego aresztu - dodaje.

Szybko ustalono, że BMW X5 warte około 150 tysięcy złotych skradziono na terenie Niemiec. Po polskich drogach poruszało się z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi. - Zatrzymani w trybie przyspieszonym zostali skierowani do Sądu Rejonowego we Wrześni, którego sędzia wyznaczył im karę grzywny w wysokości po 4 tysiące złotych. Obywatele Litwy ukarani zostali z artykułu mówiącego o przestępstwie paserstwa umyślnego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro