Reklama

13. PKO Poznań Półmaraton już 17 października. Będą utrudnienia w ruchu

fot. POSiR
fot. POSiR

Biegacze wystartują z ulicy Grunwaldzkiej o 10.00 rano.

Podobnie jak w ubiegłych latach, meta usytuowana będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z okazji 100-lecia MTP, biegacze otrzymają medal nawiązujący do jubileuszu. Którędy pobiegną uczestnicy biegu?

Po starcie na Grunwaldzkiej udadzą się ulicami Jugosłowiańską, Taczanowskiego, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską, ul. Dolną Wildą, Piastowską, Drogą Dębińską, Strzelecką, Garbarami, Małymi Garbarami, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta, rondem Kaponiera, Roosevelta, Bukowską, Grunwaldzką do placu Marku na MTP.

- Na starcie będą mogły stanąć wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-Cov-2, które dobrowolnie okażą organizatorowi oficjalny unijny certyfikat szczepienia oraz osoby z przeciwwskazaniami medycznymi do szczepień przeciw COVID-19 i ozdrowieńcy. Brak okazania dokumentu uniemożliwi odbiór pakietu startowego, tym samym uczestnictwo w wydarzeniu - wyjaśniają organizatorzy.

Zapisać się na bieg będzie można jeszcze do 16 października. Limit to 5000 osób zaszczepionych oraz 500 ozdrowieńców oraz osób z medycznymi przeciwwskazaniami do szczepień. Obecnie opłata startowa wynosi 120 złotych, a w dwa ostatnie dni - 150 złotych. Zwycięzca biegu dostanie 10 tysięcy złotych, a za drugie i trzecie miejsce można otrzymać 6000 i 4000 złotych. - W sumie nagrodami finansowymi premiowanych jest pierwszych 6 miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn. Bonus za pobicie rekordu trasy Poznańskiego Półmaratonu dla pierwszej kobiety (czas poniżej 01:09:53) i pierwszego mężczyzny (czas poniżej 01:02:00) wynosi 10 000 zł - dodają.

Choć tradycyjnie poznański półmaraton odbywa się wiosną, ze względu na pandemię przeniesiono go na jesień - w miejsce maratonu, który w tym roku się nie odbędzie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
15.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro