Reklama

Horrendalna podwyżka cen gazu pod Poznaniem. O 170 procent

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PublicDomainPictures / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Mieszkańcy są wściekli i zapowiadają, że tak tego nie zostawią.

- Proszę napisać o chorych podwyżkach gazu w Tarnowie Podgórnym i Kaźmierzu - GEN Gaz podniósł stawki o 170%! - napisał do nas Czytelnik. - Polecam zająć się podwyżką cen gazu w m.in. Tarnowie Podgórnym i Kaźmierzu. Monopolista G.En. GAZ (nie wpuszcza innych dostawców tłumacząc brakiem przyłączy) podwyższył cenę od 1 października o 172% - dodaje kolejny Czytelnik.

Sprawą zajął się już Głos Wielkopolski. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że spółka G.EN. Gaz Energia postanowiła podnieść cenę kilowatogodziny z 8 gr do 21,77 gr. Dla mieszkańców to gigantyczna podwyżka i gigantyczny problem. Dla porównania, PGNiG, a więc największy w naszym kraju dostawca gazu, także podniósł ceny, ale o niespełna 7,5 procent.

Dla mieszkańców Kaźmierza i Tarnowa Podgórnego to rocznie od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych więcej za rachunek za gaz. Dodatkowym problemem jest to, że zgodnie z wiedzą mieszkańców - nie mogą oni zmienić dostawcy gazu. Wynika to z problemów technicznych i braku integracji instalacji PGNiG z instalacją G.En. GAZ. Mieszkańcy próbowali kontaktować się z dostawcą i uzyskać informację na temat podwyżek, ale bezskutecznie.

Głos w tej sprawie zabrali już włodarze m.in. Tarnowa Podgórnego i Kaźmierza. - Szanowni Państwo, klienci G.EN GAZ ENERGIA, dobrze rozumiem Wasze oburzenie i zniecierpliwienie. Zapewniam, że ten temat jest obecnie dla mnie pierwszoplanowy - napisał na FB Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego. - Chcę wykorzystać wszelkie możliwości, aby przeciwstawić się tej złej perspektywie. Mam scenariusz, który określa adresatów - instytucje, do których skierujemy wystąpienia w tej sprawie. Ale w tych wystąpieniach, dla uwiarygodnienia, chcemy wprowadzić liczby, a ich źródłem będzie materiał z G.EN. Mamy zapewnienie, że szczegółową kalkulację otrzymamy w czwartek. Zatem w piątek będą gotowe wystąpienia, dla których ważne byłoby wsparcie społeczne. Ich treść i odpowiednie formularze natychmiast opublikujemy we wszystkich komunikatorach - dodał.

Mieszkańcy chcą złożyć w tej sprawie skargę do UOKiK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro