Reklama

Przestępca z Dąbrówki z ranami postrzałowymi podrzucony pod szpital HCP. To złodziej samochodów

Blokada po akcji policji | fot. Ania

Znamy szczegóły policyjnej akcji w Dąbrówce.

Jak pisaliśmy już wcześniej, przed godziną 17.00 na ulicy Królewskiej w Dąbrówce policjanci z KMP w Poznaniu próbowali zatrzymać mężczyznę podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Ten potrącił jednego z funkcjonariuszy i uciekł.

- Możemy już powiedzieć, że funkcjonariusze prowadzili działania w związku z zatrzymaniem złodzieja samochodu. Minionej nocy samochód ten został skradziony z terenu Poznania - mówi nam Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji. - Mężczyzna na widok policjantów ruszył skradzionym autem w ich kierunku. Potrącił jednego z nich. Z naszych informacji wynika, że policjant, który został przetransportowany śmigłowcem do szpitala ma obrażenia, ale nie zagrażają one jego życiu - dodaje.

W trakcie akcji policjanci oddali strzały w kierunku samochodu, którym uciekał przestępca. - Mimo to auto odjechało. Po około 30 minutach policjanci odnaleźli porzucony samochód w Luboniu. Około 18.00 dostaliśmy informację ze szpitala, że do placówki trafił poszukiwany mężczyzna z ranami postrzałowymi. Jest pod opieką lekarzy. Jest mu udzielana pomoc - podkreśla Liszczyńska.

Policja podkreśla, że wciąż trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.


  • Aktualizacja
    środa, 6.10.2021 r., godz. 20.54
    Aktualizacja
    środa, 6.10.2021 r., godz. 20.54
    Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że postrzelony mężczyzna, który był poszukiwany przez policję, jest w ciężkim stanie. Kula miała zatrzymać się w kręgosłupie, a jej odłamki mają być w wątrobie mężczyzny.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
32.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro