Reklama
Reklama

Ogromne zainteresowanie szczepieniem przeciw grypie dla seniorów. Pula wyczerpana pierwszego dnia. "Wszystko fatalnie zorganizowane"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Skarży się nasz Czytelnik.

- Kolejny skandal ze szczepieniami przeciwko grypie dla seniorów! Od dzisiaj (06.10.2021r.) teoretycznie można się zapisać na szczepienia dla osób powyżej 60 lat. Od godz. 7:30 usiłowałem zapisać się na szczepienia przeciw grypie (mam 70 lat!) na podany numer. Owszem, zgłasza się centrala! Pytanie w jakiej sprawie, odpowiadam szczepienia przeciw grypie - odpowiedź: wybierz 4. No i czekam, po chwili komunikat o deklaracji na śmieci, po kolejnej chwili "wszyscy operatorzy są zajęci, proszę czekać" i tak w kółko przez 30 minut. Połączenie przerwało automatycznie z powodu wyczerpania środków na koncie. Czuje się okradziony z kwoty blisko 20 złotych i pewnie podobna sytuacja spotkała i innych emerytów - operator zgarnął pieniądze, a biedny emeryt pozostał z niczym. Podobnie było przed rokiem! Ktoś powinien za ten skandal z zapisami ponieść konsekwencje - napisał nasz Czytelnik.

Magistrat przyznaje, że zainteresowanie szczepieniami jest ogromne. - Zapisy na pierwszą pulę preparatów zostały zakończone tego samego dnia. Obecnie realizator programu czeka na kolejną dostawę szczepionek - wyjaśniają urzędnicy.

Pierwsza partia szczepionki do rozdysponowania w ramach programu liczy 800 sztuk preparatu. Ponieważ pula została wyczerpana, rejestracja zakończyła się już w środę. - Z chwilą otrzymania kolejnej dostawy informacje o terminie wznowienia rejestracji na szczepienia będzie można uzyskać na stronach internetowych Miasta Poznania, spółki Edictum: www.edictum.pl, oraz pod numerem telefonu do Biura Poznań Kontakt: 61 646 33 44 (czynny w godzinach od 7:30 do 20:00) - dodają.

Miasto chce kupić 5000 szczepionek przeciwko grypie, ale obecnie ich dostępność na rynku jest znikoma. - W dodatku ich cena rośnie - więc finalnie zapewne uda się ich kupić mniej - kończą urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro